AC i pusty bak paliwa

Ubezpieczenie autocasco ma wiele walorów, o których przekonały się miliony kierowców na całym świecie. Jego zakres jest dość szeroki, co może jednak rodzić pewne nieporozumienia dotyczące tego, na co możemy liczyć wykupując polisę.

Dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z ofertami TU – najlepiej z pomocą profesjonalnego doradcy, który przeanalizuje propozycje polis i wybierze tę, która będzie dla nas optymalna. Sami możemy natomiast ustalić, czego dotyczy AC, a czego faktycznie nie obejmuje.

Ustalenie tych kwestii jest ważne i nie zabierze kierowcy wiele czasu. Sprawa najważniejsza to ustalenie tego, jaka jest specyfika świadczenia AC.

Otóż ma ono przede wszystkim charakter typowo majątkowy, a więc celem ubezpieczenia jest ochrona naszego majątku w postaci samochodu i wszystkich jego części składowych. Jeśli nasz pojazd zostanie uszkodzony w wyniku kolizji, zniszczony przez wandala, przygnieciony przez drzewo lub wreszcie skradziony, możemy liczyć na to, że ubezpieczyciel wypłaci nam rekompensatę.

Rzecz jasna wiąże się to z odpowiednim postępowaniem formalnym, ale to już oddzielna kwestia. AC samo w sobie nie zajmuje się natomiast sytuacjami losowymi, które nie wyrządzają szkody naszemu majątkowi, ale rodzą innego rodzaju komplikacje.

Jeśli będąc w trasie zabraknie nam paliwa, to na podstawie AC nie możemy liczyć na to, że podwykonawca ubezpieczyciela dowiezie nam benzynę, aby umożliwić dalszą jazdę. Taka usługa jest częstym elementem ubezpieczenia assistance, które wykupuje się odrębnie lub czasami w pakiecie z autocasco.

www.dolnepowisle.pl