AC i zniżki wiekowe

Ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe, co ma pewne znaczenie dla tego, jak TU kształtują swoje oferty w tym zakresie. Najogólniej rzecz mówiąc, z reguły nieco bardziej przykładają się one do tego, aby uczynić swoje propozycje bardziej atrakcyjnymi dla klientów. AC jest świadczeniem majątkowym, które dla większości kierowców jest bardzo kuszące. Wszyscy jesteśmy bowiem narażeni na szkody wynikające z kolizji, aktów wandalizmu czy kradzieży pojazdu.

Warto szukać przy tym sposobów na to, aby zapłacić niższą składkę, bo większość ubezpieczycieli przewiduje w pewnych okolicznościach rabaty. Zniżki na AC z tytułu wieku są jednymi z nich. Z reguły kryterium wieku i doświadczenia kierowców ma znaczenie przy zawieraniu umowy na polisę OC. Wówczas kierowca z doświadczeniem może liczyć na to, że zapłaci mniej.

W przypadku AC sprawa nie jest tak oczywista, bo żadne TU nie ma obowiązku, aby brać to kryterium pod uwagę. Istotniejsza jest w tym kontekście historia bezszkodowej jazdy, która pozwala oszczędzić zarówno na OC, jak i na autocasco. Jeśli chcemy wykupić polisę AC i ciekawi nas, na jakie rabaty mamy szansę, najlepiej ustalić to z konkretnym świadczeniodawcą. Informacje na ten temat da się znaleźć na stronach internetowych ubezpieczycieli, pomocne mogą być również opinie innych klientów dostępne na forach dyskusyjnych.

Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który wszystko wyjaśni i naświetli. Mając odpowiednią wiedzę możemy podjąć decyzję w zakresie kupna najkorzystniejszej polisy.