AC samochód na kredyt

Wielu z nas bardzo chętnie kupiłoby nowy samochód, który służyłby dłużej i prezentował się lepiej niż samochody używane Środa Wielkopolska, do których tak wielu z nas się przyzwyczaiło. Jedną z możliwości kupna nowego auta jest wzięcie go na kredyt. Należy jednak pamiętać, że jest to kredyt docelowy (dotyczący konkretnego przedmiotu) i to on jest później pewnego rodzaju pożyczką, którą świadczy bank. W przypadku kredytu na samochód bardzo często obowiązkowym świadczeniem ubezpieczeniowym będzie umowa autocasco.

Najczęściej jest to jedyne zabezpieczenie, które bank może sobie zapewnić w przypadku zniszczenia samochodu przez kredytobiorcę. W związku z tym przygotowywana jest umowa z ubezpieczycielem, która traktuje o tym, że w przypadku uszkodzenia samochodu odszkodowanie zostanie wypłacone nie jego użytkownikowi, a właścicielowi czyli – bankowi. Bank zabezpiecza również udostępnione mienie (pojazd) na wypadek zaprzestania spłat rat przez kredytobiorcę. W przypadku, gdyby osoba biorąca kredyt uchylałaby się od spłaty rat bank ma prawo do przejęcia pojazdu.

Cesja praw z ubezpieczenia nie zabezpiecza jedynie interesu banku. W przypadku kradzieży samochodu ubezpieczyciel w pierwszej kolejności spłaci nasze zadłużenie wobec banku, dzięki czemu nie będziemy narażeni na podwójne koszta. Po spłacie kredytu oczywiście mamy prawo domagać się od banku przywrócenia pełni praw do korzystania z ubezpieczenia. Czasami zdarza się, że bank będzie wymagał do ubezpieczenia samochodu lub kredytobiorcy od konsekwencji zaistnienia wypadków losowych w tym ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenie na wypadek utraty pracy.

Tego typu wymagania są najczęściej spowodowane małą wpłatą własną ze strony kredytobiorcy.

analiza ryzyka www.chorobyswiata.com.pl