…bo książka jest nudna

We współczesnych czasach książki są ogólnodostępne. Coraz częściej możemy nabyć je nie tylko w przeznaczonych specjalnie na ten cel księgarniach, ale również w innych miejscach, po których często byśmy się tego w ogóle nie spodziewali: w supermarketach, na dworcach kolejowych czy stacjach benzynowych.

Nie wpływa to jednak znacząco na powiększanie się grona czytelników. Najczęściej kierowanym w stronę książek zarzutem jest to, że są zwyczajnie… nudne.

Pomimo, że dla wszystkich zagorzałych czytelników jest to nie do pomyślenia, to jednak trudno się dziwić takiemu stwierdzeniu. Współcześni ludzie coraz bardziej przyzwyczajają się do tego, że zewsząd atakowani są dynamicznymi komunikatami.

Na ich tle skupienie się nad wybitnie statystycznymi stronami książki może wydawać się niesamowicie trudne i nużące. Współczesne społeczeństwo, wraz z rozwojem technologii, coraz bardziej fascynuje się tym wszystkim, co możemy zobaczyć na migających ekranach.

Jednocześnie ludzie przyzwyczajają się, że rozrywka to coś takiego, co w żaden sposób nie wymaga od nas skupienia czy intelektualnego wysiłku. Właśnie przez to sporo osób kojarzy książki raczej z katorgą czy stratą czasu, niż z przyjemnością.

https://zlotylin.pl/rustykalne-wesele/ wideo dronem