Cena za mieszkanie – istotny punkt umowy

Nieruchomości inwestycyjne w Warszawie

Oczywiście oprócz wspaniałej lokalizacji, nowoczesnej architektury budynku, ilości pokoi, czy też parkingu najważniejszą kwestią jest również cena mieszkania. Oczywiście musimy liczyć się z dość duża sumą, dlatego też często wynegocjowane zniżki warto, jak najszybciej zawrzeć w umowie przedwstępnej, aby potem nie okazało się inaczej.

Dlatego też nasza umowa powinna zawierać jasno sprecyzowany zapis określający dokładną kwotę za zakupione mieszkanie. Jednak równie ważną kwestią jest termin płatności, który często pomijany jest w umowie.

Okazuje się, że obecnie większość kupujących decyduje się na zaciągniecie kredytu na mieszkanie, w związku z tym musimy mieć na uwadze często dość długi proces załatwiania tej kwestii. W tym wypadku także ustalona cena oraz termin płatności w umowie przedwstępnej ma ogromne znaczenie.

Bowiem przede wszystkim bez ustalenia ceny mieszkania, nie uzyskamy, a nawet nie zostanie wszczęty proces starania się o kredyt oraz o ustalenie zdolności kredytowej. Natomiast z drugiej strony ważne jest zwrócenie uwagi, na fakt, że uzyskanie pieniędzy na naszym koncie w banku nigdy nie idzie w parze z podpisaniem umowy przyrzeczonej.

Dlatego też możliwości zapłaty po około tygodniu od zawarcia umowy, będzie idealnym rozwiązaniem. Wobec tego pamiętajmy o umieszczeniu tego zapisu w naszej umowie, dzięki temu obie strony będą mogły spać spokojnie, tym bardziej, że obecnie banki gwarantują uruchomienie kredytu w ciągu pięciu dni od podpisania umowy.

zabezpieczanie osuwisk hydrauliq.pl