Co chroni OC?

Od ubezpieczenia OC nie ma ucieczki i nie należy nawet ryzykować poruszania się po drodze bez wykupionej polisy. Dlaczego jest to tak istotne? Podczas każdej rutynowej kontroli drogowej oficer policji ma prawo zażądać od nas dokumentów potwierdzających ważność ubezpieczenia. Jeśli nie będziemy w stanie dowieść, że mamy ważne OC, możemy tymczasowo utracić możliwość jazdy autem i liczyć się z innymi konsekwencjami. To obowiązek, który nie tylko stanowi wymóg formalny, ale ma też bardzo konkretne walory. OC leży zatem w naszym interesie. Z jakich powodów? Żeby zrozumieć samą idę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, musimy zdać sobie sprawę z tego, co OC chroni.

Z grubsza rzecz biorąc świadczenie to jest finansową poduszką, po którą sięgniemy, gdy na drodze przydarzy nam się coś nieoczekiwanego. Gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki, to właśnie z OC zostaną pokryte szkody wyrządzone innemu kierowcy lub dowolnemu uczestnikowi ruchu jaki ucierpiał w kolizji. OC chroni także podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, podczas postoju i rozładunku z auta. To z czyjej polisy zostaną wypłacone świadczenia zależy od tego, kto w danej sytuacji jest osobą poszkodowaną, a kto sprawcą. Obowiązuje zasada, że pieniądze pochodzą z ubezpieczenia tego, który wyrządził szkodę. Tym samym nie musi on sięgać do własnego portfela, a jedynie bazuje na polisie, którą regularnie opłaca.

Rzecz jasna możliwe jest, że po kolizji zakończonej wypłatą świadczenia, w kolejnym roku nasze składki na OC wzrosną, ponieważ utracimy bonus za bezszkodową jazdę.

https://multitax24.pl/oferta/elektroniczna-ksiegowosc/ www.lajf-ml.pl