Co daje pomoc drogowa w ubezpieczeniu Assistance?

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują assistance w różnych wariantach, więc każdej ofercie ubiegającej się o nasze uznanie warto przyjrzeć się z uwagą. Czasami okazuje się, że inne TU w tej samej cenie może zaproponować nam znacznie ciekawszą i szerszą paletę usług w ramach ubezpieczenia. Generalnie wyznaczono jednak standardy, w ramach których polisa przewiduje zawsze pewne działania. Jednym z nich jest udzielenie kierowcy wsparcia pomocy drogowej, jeśli zajdzie taka konieczność. Opcja ta ma bardzo duże znaczenie, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z takiej usługi.

Zazwyczaj jest ona przydatna, kiedy dojdzie do wypadku i nie będziemy mieć technicznej możliwości kontynuowana podróży. Tak samo, gdy pojazd odmówi posłuszeństwa i nie będzie możliwości usunięcia usterki na miejscu. Wtedy laweta staje się niezbędna. Pomoc drogowa w ramach assistance może być zatem spokojnie uznana ze element obowiązkowy. Jest to zwłaszcza istotne, gdy samochód będzie unieruchomiony na odludziu.

W sensie organizacyjnym działanie ubezpieczenia assistance jest bardzo proste. Od naszego ubezpieczyciela otrzymamy specjalny numer telefonu, który możemy uznać za numer alarmowy. Warto od razu zapisać go sobie w telefonie, aby był zawsze gotowy do wybrania. Gdy zatelefonujemy, poinformujemy dyspozytora o sytuacji i naszej aktualnej lokalizacji. Ten wyśle do nas lawetę, a gdy trzeba również mechanika.

Z taką polisą kierowcy mogą czuć się znacznie spokojniejsi.

faktoring Warszawa www.alarmtec.com.pl