Czy mam obowiązek kupna ubezpieczenia AC?

Kierowcy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie motoryzacji i ledwo co stali się posiadaczami własnego auta mają wiele pytań, na które szukają odpowiedzi. Na szczęście w dobie internetu uzyskanie ich nie stanowi problemu, dlatego też podstawowe kwestie da się bardzo szybko wyjaśnić. Wśród istotnych spraw poruszane są te związane z ubezpieczeniem samochodu.

Jak wiadomo jest ono niezbędne w zakresie OC – taki obowiązek nakłada na każdego właściciela pojazdu ustawodawca. Oznacza to, że nie ma mowy o dobrowolności. Jeśli mamy zarejestrowany pojazd, musimy mieć opłaconą polisę OC.

Nie jest to jednakże jedyne ubezpieczenie, które możemy mieć – opcji jest znacznie więcej i wszystkie z nich są nieobowiązkowe. Dotyczy to również bardzo popularnego wśród kierowców ubezpieczenia autocasco, czyli AC. To kolejny segment ochrony kierowcy przed stratami finansowymi, również tymi, które wynikają wprost z jego błędów.

O ile OC finansuje straty, które ponieśli inni w wyniku naszej brawury lub nieuwagi, AC jest naszą poduszką finansową także wtedy, gdy to my „nabroiliśmy”. Wiemy zatem, że nic nas nie zmusza, aby polisę AC mieć, jednakże jest bardzo wiele argumentów, które przesądzają o tym, że warto w nią zainwestować. Sam fakt, że poszerza się zakres ochrony jest kluczowy.

Osoby, które nabyły nowe auto o znacznej wartości muszą zdawać sobie sprawę z tego, że są bardziej narażeni choćby na aktywność złodziei. Dobra polisa AC zapewni nam wypłatę rekompensaty, gdy pojazd zaginie i nie uda się go odzyskać. Pokryje także szkody wynikające ze stłuczki, działania sił przyrody czy zderzenia ze zwierzętami.

https://supportme.pl/ksiegowosc-online1/ kariera.naukowe24.waw.pl