Czy warto w OC wpisywać innych kierowców

Najlepiej zastanowić się czy warto w OC wpisywać innych kierowców niż my sami. Może to nieść wiele benefitów takich jak niższe składki ubezpieczeniowe w przypadku młodych kierowców, którzy zdecydowaliby się wpisać starszego, bardziej doświadczonego kierowcę.

Z drugiej strony sytuacja może być odwrotna, gdyby np. ojciec chciał wpisać syna do swojego OC.

Wtedy składka szybuje w górę. OC jest ubezpieczeniem pojazdu, w związku z tym nie ważne kto będzie prowadzić auto, ponieważ jest ono ubezpieczone.

Nie jest ono w żaden sposób związane z konkretną osobą, w związku z tym nie musimy się martwić o to, że pożyczamy komuś auto – to one podlega ubezpieczeniu, niezależnie kto je prowadzi. W związku z tym nie ma przymusu wpisywania innych osób do ubezpieczenia, tym bardziej, że niejako powoduje to, że nie jesteśmy już jedynymi właścicielami auta.

W momencie wpisania kogokolwiek do OC staje się on osobą, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a co za tym idzie, staje się jego współwłaścicielem. Drugim istotnym powodem, dla którego warto przemyśleć ewentualne wpisanie innych użytkowników auta do OC jest jego późniejsza kasacja, sprzedaż lub zastaw pojazdu.

W przypadku likwidacji auta konieczna jest obecność wszystkich współwłaścicieli co może utrudnić już i tak skomplikowaną procedurę. Inną, zdecydowanie niekorzystną sprawą jest fakt, że wraziewypadku któregokolwiek z ubezpieczonych zniżki tracą wszyscy współwłaściciele samochodu, nie tylko osoba, która ją spowodowała.