Drugie życie twojej książki

Czytanie książek to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Jest to również metoda zdobywania wiedzy, poznawania rozmaitych historii i poglądów, a także rozwijania swojej wyobraźni. Niektóre książki sprawiają, że chcemy wracać do nich bardzo często.

Inne zaś wzmagają w nas pragnienie, by zawartą w nich wiedzę przekazywać dalej. Na świecie funkcjonuje coraz więcej akcji, które mają na celu podarowywanie książkom tak zwanego drugiego życia. Osoby, które już zapoznały się z ich treścią i miały okazję ją docenić, mogą też przekazać je dalej, na przykład wysyłając je w podróż pociągiem czy umieszczając w jednym z coraz częściej pojawiających się regałów miejskich.

W ten sposób dajemy jej szansę na odmienianie życia kolejnych osób. W ten sposób tworzy się swoista więź pomiędzy ludźmi, którzy chętnie przyznają się do faktu, że lubią oddawać się szlachetnej rozrywce czytania i chętnie dzielą się z innymi swoją pasją. Trudno jednak wyobrazić sobie podobną akcję, gdyby miała odnosić się ona do audiobooków.

Musiałoby to wiązać się również z przekazywaniem rozmaitych nośników – chociażby płyt czy nawet pendrive-ów, na których zapisywane byłyby nagrania.

https://szkola.ksiegarnialiber.pl/138-podreczniki-uzywane