Gdzie ubezpieczyć auta posiadając firmę transportową?

Nie brakuje firm, które zajmują się transportem i to różnie pojmowanym. Jedne podmioty specjalizują się w przewozie osób, inne skupiają się na towarach. Opcji jest wiele i wszystko zależy od tego, jaki model biznesowy przyjęto. Dość naturalnym krokiem przy takiej działalności gospodarczej jest wykupienie polisy ubezpieczenia floty.

Zmniejsza ona ryzyko finansowe, choć stanowi też dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorstwa. Warto jednak je znieść, aby uchronić się przed znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Pojawia się pytanie, z kim podpisać umowę? Ubezpieczyć trzeba się tam, gdzie możemy liczyć na najlepsze warunki. Chodzi zarówno o wysokość składki, jak i zakres polisy.

Należy pamiętać, że zazwyczaj ubezpieczenia floty mają charakter pakietowy. Oznacza to, że w ramach jednej umowy z towarzystwem pojazdy są objęte różnymi typami świadczeń takimi jak ubezpieczenia OC, AC, NNW czy assistance. Zakres pakietu można ustalić indywidualnie, a więc klient sam zdecyduje, od czego chce się ubezpieczyć i na jaką sumę. Poszczególne TU mogą nam przedstawiać zróżnicowane propozycje, które jednak na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią.

Ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, każdej ofercie warto się dokładnie przyjrzeć. Pomocą w tej materii służą nam profesjonalni doradcy, których łatwo znaleźć w każdym większym mieście, a także online. Dokonają oni zestawienia najkorzystniejszych polis zgodnych z naszymi potrzebami i dostępnym budżetem. Mając przed sobą taką listę będziemy mogli podjąć najtrafniejszą decyzję.

biuro księgowe luboń http://komornik.gdynia.pl/