Istotne kwestie podczas odbioru mieszkania – protokół zdawczo-odbiorczy

wizausa.pl

Przed podpisaniem ostatecznej umowy zakupu warto dokładnie sprawdzić, czy wybrane przez nas mieszkanie nie posiada jakiś ukrytych wad. Wobec tego odbiór lokalu nie powinien być wykonywany w pospiechu. Podczas ostatecznego spotkania wiążącego nas umową przyrzeczoną stajemy się prawnymi właścicielami mieszkania, co wiąże się pełną odpowiedzialnością za daną nieruchomość. Dlatego też konieczne okazuje się być spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym powinny zostać naniesione wszelkie niezgodności nie tylko związane z umową, ale także z wykonaniem mieszkania.

To szczególnie tyczy się odbioru mieszkania z rynku pierwotnego. Bowiem nowe mieszkania najczęściej kupujemy jeszcze na podstawie projektu, dopiero w trakcie odbioru mamy okazje zobaczyć je w pełnej okazałości. Dlatego protokół jest w tym momencie jedyną szansą na ewentualne roszczenia. Warto na odbiór mieszkania wybrać się z zaufaną osobą, która pomoże wszystko dokładnie sprawdzić.

Zwróćmy szczególnie uwagę na najbardziej istotne elementy zawarte w projekcie, czyli wymiary ścian oraz jakość wykonania oraz użyte materiały. Pamiętajmy jednak o naszej dokładności oraz spokoju, aby nic nam nie umknęło. Jeżeli nie mamy takich umiejętności nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć odpowiedniego do tego fachowca, który wykonana należycie to zadanie, a my będziemy mieć pewność, że wszystko się zgadza. Tylko wtedy możemy bez obaw podpisać przygotowany protokół zdawczo- odbiorczy.

program MDM i nowe domy w zabudowie szeregowej Plewiska koło Poznania zarządzanie nieruchomościami warszawa