Jaki jest zakres ubezpieczenia flotowego?

Ubezpieczenie flotowe to określenie, które dotyczy najbardziej kompaktowego rodzaju ubezpieczenia, który może zaoferować dany ubezpieczyciel ponieważ dotyczy ono wielu pojazdów jednocześnie. Ubezpieczenie flotowe to tak naprawdę jedna umowa dotycząca wielu pojazdów, której zakres najczęściej obejmujezarówno podstawowe i obowiązkowe świadczenia, jak i te, które są dobrowolne. Oznacza to, że firma, która decyduje się na tego typu ubezpieczenie objęta jest zarówno ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej (OC) jak i autocasco (AC) oraz NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Ubezpieczenie flotowe jest najczęściej proponowane dużym firmom, które posiadają więcej niż pięć pojazdów. Wtedy jest najkorzystniejsze, ponieważ składka łączna w przeliczeniu na każdy samochód z osobna maleje z każdym kolejnym autem. Z drugiej strony należy pamiętać, że brany jest pod uwagę każdy czynnik dotyczący ubezpieczenia i im szerszy zakres ubezpieczenia wybierzemy tym droższa będzie usługa.

Ważnymi kryteriami, które bezpośrednio wpływają na wysokość składki są również rok produkcji pojazdu, funkcja jaką pełni samochód oraz bezszkodowość i ryzyko ewentualnego wypadku., Ubezpieczenia flotowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które poszukują prostego sposobu na zabezpieczenie pojazdów swojej firmy. Z drugiej strony takie ubezpieczenie mija się z celem, jeśli każdy z samochodów miałby mieć ten sam zakres usług, a spełniał by zupełnie inną funkcję.

Najczęściej z ubezpieczeń tego typu korzystają więc firmy spedycyjne, których samochody służą wyłącznie do transportu towarów i dlatego jedna oferta ubezpieczenia na wszystkie auta firmy jest sensownym rozwiązaniem.