Kalkulator składki NNW

Coraz więcej firm korzysta ze stron internetowych jako podstawowego źródła prezentowania informacji dotyczących oferty usług, które świadczone są dla klientów firmy. Bardzo podobnie jest w przypadku ubezpieczycieli, których specyficzna, bardzo zindywidualizowana oferta powoduje, że konieczne jest wprowadzenie systemu, który byłby w stanie obliczyć np. wysokość składki ubezpieczeniowej.

Takim rozwiązaniem okazuje się prosty mechanizm tzw. kalkulatora składki. Kalkulatory działają w prawie każdym przypadku tak samo.

W pierwszej kolejności system pyta o podstawowe rzeczy takie jak wartość ubezpieczenia i czas jego obowiązywania. Drugi etap to tak naprawdę rozwinięcie pierwszego – pytania uszczegółowiają się, pytani jesteśmy między innymi o rodzaj wykonywanego zawodu, rodzaj aktywności, których podejmujemy się na co dzień czy stan zdrowia. Ma to na celu zabezpieczenie interesu ubezpieczyciela – ubezpieczyciel otrzymując takie informacje może odmówić wypłaty świadczenia w przypadku, gdyby klient nie poinformował o pewnej rzeczy lub zataił coś w formularzu.

Zarówno rodzaj pytań jak i ich szczegółowość lub nawet ilość zależy przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia, a także długości trwania umowy. W przypadku, gdy wybieramy np. Ubezpieczenie turystyczne ważniejsze będą np.

pytania o sposób spędzania czasu podczas trwania umowy – w tym uprawiany podczas wyjazdu sport. W przypadku dłuższych umów pytania mogą być bardziej szczegółowe, a także o wiele bardziej osobiste.  .

https://www.kuke-finance.pl https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Bluzy_Rozpinane-104148.html