Każdy ma oczekiwania odnośnie nieruchomości

Nawet jeśli na chwilę obecną nie planujemy kupować nieruchomości, nie zastanawiamy się nad tym i nie przyglądamy się różny propozycjom, to i tak mamy co do nich jakieś oczekiwania. Mniej więcej wiemy, co koniecznie chcielibyśmy mieć, a z czego możemy zrezygnować. Są ludzie, którzy chcą kupić nieruchomość tylko dla siebie i wówczas nie ma żadnego problemu. Szukają tak długo, aż znajdą taką, która faktycznie będzie im się podobała, która będzie spełniała ich oczekiwania. Gorzej to wszystko wygląda, jeśli taką nieruchomość mamy kupić z kimś, bo wówczas musimy iść na kompromis i szukać takich rozwiązań, które będą podobały się jednej i drugiej stronie. Wiadomo, im więcej osób ma mieszkać w takiej nieruchomości i ma decydować, która z nich jest tą odpowiednią, tym większy może być tutaj problem z jej wybraniem.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby wiedzieć, z jakich oczekiwań w razie czego można zrezygnować.

Czego mogą dotyczyć oczekiwania?

Zazwyczaj jest tak, że jedni ludzie szukają nieruchomości w mieście, bo lubią gwar, ciągły hałas, możliwość wyjścia z domu o dowolnej porze dnia i nocy, i trafienia na ciekawe wydarzenia. Z drugiej strony ktoś inny może szukać nieruchomości, która będzie położona w odludnym miejscu, gdzie będzie cisza, a kontakt z naturą będzie nieograniczony. Problemem może być, gdy takie skrajne oczekiwania będą mieli ludzie, którzy wspólnie będą mieli kupić taką nieruchomość i w niej zamieszkać. Wówczas albo jedna ze stron będzie musiała zrezygnować ze swoich oczekiwań, na rzecz drugiej strony. Albo będzie trzeba szukać kompromisu, który będzie polegał na kupieniu nieruchomości leżącej na pograniczu tych dwóch oczekiwań.

Tak, aby z jednej strony było bardzo blisko do miasta, a z drugiej, żeby było już ciszej i bliżej natury. Prawda jest taka, że nieruchomości proponowane są w tak różnych miejscach, że jeśli damy sobie odpowiednio dużo czasu, to znajdziemy tą odpowiednią dla nas, nawet jeśli będziemy musieli liczyć się z oczekiwaniami drugiej strony.

Różnić może wszystko

Prawda jest taka, że w przypadku różnicy oczekiwań co do nieruchomości, różnić może się dosłownie wszystko. Jedna osoba może chcieć mieć dużą nieruchomość, druga mniejszą, jedna będzie chciała 2 pokoje a druga 3, jedna będzie chciała osobną kuchnię a druga może myśleć bardziej o aneksie kuchennym połączonym z salonem. To wszystko oznacza, że naprawdę musimy się zastanowić jakie są nasze oczekiwania, co jest takiego, z czego nie chcemy albo nie możemy zrezygnować, od jakich oczekiwań możemy całkiem odpuścić, a przy jakich możemy iść na kompromis. Im dokładniej to wszystko przemyślimy i później przedyskutujemy z drugą stroną, tym większa będzie szansa, że znajdziemy nieruchomość, która będzie się podobała wszystkim, którzy mają w niej zamieszkać.

Oczekiwania co do nieruchomości są różne, ale i propozycje nieruchomości są różnorodne. Jeśli damy sobie trochę czasu, z pewnością znajdziemy to, co sprawi nam przyjemność.

zarządcy nieruchomości kraków Cristal Park: Apartamenty inwestycyjne Warszawa APM Development