Koszty ocieplania domu

automapa.omijanie-korkow.com.pl

Koszty ocieplania domu są zróżnicowane. Na sumę końcową wpływa bowiem wiele czynników. Jak więc oszacować koszty ocieplania domu, zarówno nowo wybudowanego, jak i starego?

Co wpływa na cenę ocieplania domu jednorodzinnego?

Jednym z podstawowych elementów mających wpływ na sumę kosztów związanych z ocieplaniem domu ma wybór materiału termoizolacyjnego.

Wciąż najpopularniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest styropian. To materiał stosunkowo tani, niewymagający dodatkowego sprzętu, czy umiejętności podczas montażu. W przypadku styropianu sami jesteśmy w stanie wykonać ocieplenie domu tym materiałem izolacyjnym.

Materiały niezbędne do ocieplenia domu styropianem, a więc przede wszystkim styropian, ale również siatka zbrojąca, podkład gruntujący, zaprawa na warstwę zbrojoną, tynki i farby elewacyjne to koszt rzędu 55-65 złotych za metr kwadratowy. Zdecydowanie droższym rozwiązaniem jest wełna mineralna. W przypadku chęci ocieplania domu tym materiałem izolacyjnym musimy liczyć się z kosztami rzędu 80-100 złotych za metr kwadratowy.

http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-poliuretanowe/
 Z kolei koszt wykonania ocieplenia domu metodą natryskową z wykorzystaniem pianki poliuretanowej to koszt około 49 złotych za metr kwadratowy w przypadku 15-cetymentrowej warstwy pianki; około 51 złotych za metr kwadratowy w przypadku 18-centymetrowej warstwy pianki i około 53 złote za metr kwadratowy w przypadku 20-centymetrowej warstwy pianki. Oprócz samego surowca niezwykle ważnym kosztem jest robocizna. W przypadku styropianu możemy liczyć na najniższe ceny, które kształtują się na poziomie 35-45 złotych za metr kwadratowych.

W przypadku wełny mineralne koszt robocizny może wynieść około 45-55 złotych za metr kwadratowy. Warto także wskazać, że o ile ocieplenie przy pomocy styropianu, czy wełny mineralnej jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, o tyle ocieplenie pianką poliuretanową musimy zlecić firmie wyposażonej w specjalistyczny sprzęt natryskowy.