Kupujemy mieszkanie – gotówka, a może kredyt

Nie trzeba chyba podkreślać, jak dużych nakładów finansowych wymaga zakup nawet małego mieszkanka. Jednak nawet jeśli zdajemy sobie z tego sprawę, musimy już na samym początku naszej drogi związanej z jego poszukiwaniem, odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie.

A mianowicie, czy mamy zamiar zapłacić za nasze nowe lokum gotówką lub naszymi zgromadzonymi środkami na koncie, czy może jednak jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy banku w postaci kredytu. Najczęściej jednak wybieramy właśnie tą drugą opcje, czyli kredyt.

Z tego względu warto zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, wybrać się do banku. Jak wiadomo same procedury wymagają czasu i zgromadzenia pewnych dokumentów.

Poza tym sama ocena zdolności kredytowej to podstawa do jakiegokolwiek działania. Bowiem w większości przypadków okazuje się, że na to wymarzone mieszkanie po prostu nas nie stać, nieuzyskana zgoda banku przekreśla nasze wygórowane wymagania.

Dlatego pierwszym krokiem przed rozpoczęciem przeszukiwania dostępnych ofert okazuje się być określenie, ile tak naprawdę pieniędzy jesteśmy wstanie przeznaczyć na ten cel. Przedwstępna rozmowa w banku, pozwoli nam na uzyskanie dokładnego przedziału cenowego, który umożliwi wskazanie ofert mieszkaniowych w naszym zasięgu.

Pamiętajmy również, że pojawienie się pieniędzy kredytowych na naszym koncie wymaga czasu, co znacznie wydłuża proces zakupu mieszkania, wobec tego powinniśmy zabrać się za to stosunkowo wcześniej.

zarządca nieruchomości białystok https://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-chomecice