Nie tylko błyskotki

Skup złomu Ruda Śląska

Mamy taką tendencję, a chyba szczególnie dotyczy to kobiet, aby rzeczy cenne utożsamiać z ozdobami i biżuterią. Istnieje w polskim języku słowo „kosztowności”, za którym kryje się właśnie biżuteria, zwłaszcza ta wykonana ze szlachetnych kruszców i zawierająca w sobie rzadkie i co za tym idzie drogie kamienie. To utożsamianie wartości z biżuterią jest powszechne, jednak nie wyczerpuje całego tematu – w zasadzie to zaledwie lekko go porusza.

Jest bowiem tak, że wiele bardzo cennych rzeczy nie ma ze zbytkiem i ozdobami nic wspólnego. Są to chociażby dobra wykorzystywane w przemyśle, ale także w praktyce medycznej, przy szeroko rozumianej działalności wytwórczej – przykłady można mnożyć. W gruncie rzeczy drogie surowce to wszystkie te, które pozwalają uzyskać cenne dla ludzi efekty lub które dostarczają tych efektów same w sobie.

Pierwiastki przyczyniające się do leczenia osób chorych na raka stają się lekiem, choć w innych okolicznościach mogłyby być zaliczane do związków niebezpiecznych dla człowieka.

Konstrukcje i hale stalowe Toruń. https://www.opakowaniaok.pl/