Ocieplenie domu

www.rotawirusy.net.pl

Ocieplenie domu jest jedną z ważniejszych prac prowadzonych na etapie wykańczania budynku. Zapewnienie odpowiedniej izolacji gwarantuje utrzymanie optymalnych temperatur w pomieszczeniach, a co za tym idzie, w znacznym stopniu obniża ewentualne koszty związane z ogrzewaniem budynku.

Izolacja budynków mieszkalnych

Budowa domu jest zajęciem pracochłonnym i wieloetapowym. Jednym z etapów jest odpowiednie ocieplenie domu, które ma kolosalny wpływ na jego użytkowanie w przyszłości. Jeśli pominiemy etap ocieplania budynku musimy liczyć się z tym, że niezaizolowany dom nie będzie tak dobrze utrzymywał temperatur, w związku z czym np. zimą jeśli nawet ogrzejmy wnętrza, wyższa temperatura nie utrzyma się w nich zbyt długo.

Przez to będziemy narażeni na dodatkowe koszty związane z częstszym ogrzewaniem pomieszczeń. Decydując się jednak na ocieplenie domu na etapie jego wykańczania, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest materiał izolacyjny. Nieustannie największą popularnością cieszy się dość ekonomiczny styropian oraz pianka poliuretanowa. W budownictwie domków jednorodzinnych raczej rzadko wykorzystywana jest wełna mineralna, która charakteryzuje się nieco wyższą ceną. Dobierając odpowiedni styropian należy zwrócić uwagę na jego grubość, która charakteryzuje jednocześnie właściwości izolacyjne.

Pamiętajmy, że im grubszy styropian, tym lepsze właściwości izolacyjne. Luki pomiędzy kolejnymi elementami styropianu z łatwością można wypełnić pianką poliuretanową, dozowaną np. przy pomocy pistoletu. Na wykonaną izolację z wybranych materiałów należy nałożyć surowce zabezpieczające. Najlepszym zabezpieczeniem ocieplenia jest elewacja, którą warto wykonać jeszcze przed sezonem jesienno-zimowy. Dzięki temu unikniemy zniszczenia ocieplenia przez niekorzystnie wpływające na nie działanie warunków atmosferycznych.

Przy ocieplaniu domu stawiajmy raczej na wysokiej jakości materiały oraz pracę fachowców.