Park linowy – dodatkowa rozrywka

Park linowy to doskonały sposób na rodziną rozrywkę, szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów. To dobry sposób na nie pogodę, gdy nie ma słońca nie trzeba ciągle spacerować po plaży, czy przesiadywać w kawiarni na lodach i gofrach.

Właściciele tego typu atrakcji, zdają sobie z tego doskonale sprawę, dlatego w każdym kurorcie znajdziemy takie parki. To doskonały sposób na poczucie ekstremalnych doznań, skoku adrenaliny oraz odrobiny strachu, jaki czują alpiniści na wysokich szlakach i górskich szczytach.

To spacer po specjalnie skonstruowanych trasach, opierających się na konstrukcjach drewnianych między drzewami. Gdzie zasadniczą rolę odgrywają liny, których się trzymamy, po nich się wspinamy, czy niczym tarzan przeskakujemy na drugą stronę podestu.

Podesty głównie są bardzo wąskie, ruchome, dziurawe. Jednak większą część trasy pokonuje się po linie.

Dodatkowo przechodzi się przez linową siatkę, zwodzone mosty, czy drabinki, a wszystko oczywiście z instruktorem i z pełnym zabezpieczeniem, wiec ryzyka nie ma żadnego. Istnieje wiele poziomów trudności w związku z tym kilka tras do przejścia.

Każdy z parków jest inny, dzięki czemu mamy wiele możliwości na doskonalenie swych umiejętności. Park linowy to miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę, smutek, czy brak zainteresowania.

Gdy tylko wejdzie się na początek trasy od razu budzi się w nas chęć walki z własnym, lękiem, pokazanie wszystkim, że też umiem dobrze się bawić i przejść wszystkie etapy. Dlatego warto, choć raz skorzystać z takiej atrakcji.

El Pueblo Dopiewo www.dreamup.pl