Piękne kwiaty zimą i latem

www.lumalamp.pl

Nie trzeba czekać na wiosnę, czy jechać do ciepłych krajów by podziwiać pięknie rozkwitające kwiaty, czy bujną egzotyczną roślinność. Również zimą można je bez problemu podziwiać, dzięki takim miejscom, jak Palmiarnia.

Jest to specjalnie stworzony budynek, który w odpowiednio dostosowanych warunkach termicznych pozwala na stworzenie wielu kontynentalnych odzwierciedleń roślinności oraz akwariów. Tutaj można podziwiać tropikalne gatunki drzew, umiarkowaną strefę klimatyczną, czy wodne odmiany.

Pięknie kwitnące kwiaty o wielu barwach oraz zieleń w tysiącu odcieniach, sprawia, że czujemy się jak w tropikalnych lasach. Dodatkowo niezbędna do utrzymania i rozwoju tych roślin wysoka temperatura panująca w pawilonach, jeszcze bardziej podkreśla odzwierciedlenie tych miejsc.

Myślę, że nawet dzieci, które nie specjalnie interesują się biologią, a nawet nasz ogródek ich nie interesuje, tutaj zmienia zdanie. W dodatku podczas spaceru towarzyszą nam dźwięki znajdujących się tam żywych ptaków, szum wody z dostępnych akwariów i sztucznych oczek wodnych.

To także poza wspomnianymi wieloma rodzajami kwiatów i krzewów, liczne gatunki ryb z różnych stron świata. Wspaniała przygoda, która zainteresuje dzieci różnicami klimatycznymi, wpływającymi na otaczającą nas zieleń.

Alternatywą dla palmiarni jest nie wątpliwe ogród botaniczny, który również dostarcza wielu informacji i kwitach i drzewach, w tym wypadku jednak warto wybrać się tam w cieplejsze dni, a najlepiej wiosną, gdy wszystko budzi się do życia.

trambambula www.kongres-samorzadowy.pl