Płyty wielowarstwowe

www.wygrajwkolorze.pl

Płyty warstwowe należą do jednych z najnowocześniejszych materiałów budowlanych. Oprócz tego, że są niezwykle łatwe w montażu, charakteryzują się także doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dlatego jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, jaki materiał termoizolacyjny wybrać, zastanów się nad wyborem płyt warstwowych.

Na jakie płyty warstwowe warto zwrócić uwagę

Współcześnie na rynku jest dostępny szeroki wybór wszelkiego rodzaju płyt warstwowych. Najpopularniejsze z nich to te z rdzeniem wykonanym ze styropianu, z wełny mineralnej oraz pianki poliuretanowej. W zależności od tego, w jakim stopniu zamierzamy zaizolować nasz dom, powinniśmy wybrać nie tylko odpowiedni rdzeń, ale również odpowiednią grubość płyty warstwowej.

http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-poliuretanowe/
 Najgrubsze z płyt dedykowane są miejscom, w których konieczne jest utrzymanie stałych temperatur. Najgrubsze z płyt znajdą więc zastosowanie we wszelkiego rodzaju chłodniach, czy mroźniach. W przypadku domków jednorodzinnych doskonale sprawdzą się płyty warstwowe z rdzeniem ze styropianu lub pianki poliuretanowej, o jednych z niższych grubości. Z pewnością zastanawiasz się jak takie płyty będą wyglądały. Przecież jest to rozwiązanie mało estetyczne. Oczywiście, jednak podobnie jak w przypadku samych surowców izolacyjnych – pianki PUR, czy styropianu, również na płyty termoizolacyjne kładziemy dach, czy wykonujemy elewację.

Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Dlaczego warto postawić na płyty wielowarstwowe?

Płyty wielowarstwowe są współcześnie powszechnie wykorzystywanym materiałem budowlanym, jednak coraz chętniej patrzymy na nie także z perspektywy materiału termoizolacyjnego. Nawet cienkie płyty warstwowe charakteryzują się bardzo wysokim poziomem termoizolacyjności. Dodatkowo materiał ten jest niezwykle łatwy w montażu. Jego cena jest porównywalna do takich popularnych surowców jak styropian, czy pianka poliuretanowa. Dodatkowo niezwykle ważne jest to, że płyty warstwowe możemy montować samodzielnie, bez pomocy fachowców, czy specjalistycznego sprzętu.

Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze.

wąż do kuchenki