Pośrednik czy bezpośrednia sprzedaż?

Podczas kupowania mieszkania niechybnie pojawia się pytanie: czy korzystać z usług agencji nieruchomości? Jest to niewątpliwie duży wydatek, pochłaniający często nawet 2-3% wartości mieszkania. Z pomocy biura nieruchomości najlepiej skorzystać wtedy, kiedy sami nie mamy czasu na załatwianie formalności. Wtedy jednak najlepiej podpisać umowę z zaufanym pośrednikiem. Nigdy jednak nie mamy gwarancji, że wynajęta przez nas agencja załatwi za nas wszystko we właściwy sposób.

Wielu agentów mówi, że oprócz skojarzenia stron, wykonują oni także inne ważne czynności, np. sprawdzają stan prawny, pomagają załatwić kredyt. Tak naprawdę jednak nie odpowiadają oni za prawidłowość tych czynności, więc jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku, i tak musimy sprawdzić wszystko samemu. Problem w tym, że kupienie bez agencji jest niestety trudne.

Sprzedający często nie dają sami ogłoszeń do Internetu, a korzystają z pomocy agencji, które właściwie robią to samo, biorąc za to 2-3% od każdej ze stron.

most tymczasowy Cristal Park: Apartamenty inwestycyjne Warszawa APM Development