Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?
Niezależnie od naszego stanu zdrowia ani od naszego statusu majątkowego lub wieku powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie. W przypadku osób samotnych ubezpieczenie takie może okazać się zbędne, nie mają bowiem osób bliskich, których przyszłość należałoby zabezpieczyć.
Osoby, które są w związku i te, które posiadają dzieci to zupełnie inna sprawa. W tym przypadku na wypadek śmierci należałoby zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich i niezależnie od wieku powinniśmy przemyśleć tego typu rzecz.
Wiek nie gra roli, im młodsi jesteśmy w dniu podpisywania umowy tym mniejszą kwotę składki będziemy musieli opłacać. Wiele osób nie przejmuje się tym za młodu przez co w momencie kiedy są już starsi i zaczynają myśleć o tego typu ubezpieczeniu ich składka szybuje w górę lub co gorsza – dyskwalifikowani są z powodu złego stanu zdrowia.
Obecnie w ofertach wielu banków znaleźć można ubezpieczenia na życie, których umowa jest długoterminowa. Przez ten czas ubezpieczyciel nie może podnieść nam składki mimo, że starzejemy się, a w dodatku rośnie ryzyko zapadnięcia naróżne choroby.
Jest to również dobry sposób na to, by zabezpieczyć się na długi okres czasu, bo póki płacimy składki, w razie naszej śmierci ubezpieczyciel jest zmuszony wypłacić świadczenie. Tutaj pojawia się druga strona medalu.
Należy wnikliwie zapoznać się z umową takiego ubezpieczenia, ponieważ bardzo często nie obejmuje ono wielu pozycji, które wydawać mogłyby się oczywiste. Część ubezpieczeń nie obejmuje wypłaty świadczenia w przypadku śmierci w wypadku lub związanej z powikłaniami śmiertelnej choroby.
Jest to oczywiście sposób ubezpieczycieli na to, by nie wypłacić świadczenia, dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową.
zachowek adwokat warszawa